Príčiny chorôb

Príčinou, ktorá vyvoláva až 90% chorôb je porucha mikrocirkulácie, v dôsledku čoho bunky strácajú energiu a schopnosť vykonávať svoju funkciu. Nehovoríme tu o nejakej mystickej energii. Táto sa vytvára pri spaľovaní konzumovanej potravy použitím kyslíka.

Kyslík a výživné látky sa do buniek dostanú pomocou krvného obehu. Pri nedostatočnom prekrvení tieto životne dôležité látky nedorazia do cieľa. Zo začiatku funguje nesprávne iba zopár buniek, neskôr skupiny buniek, následne tkanivá, a nakoniec je oslabený a ochorie celý orgán. Zvyčajne až v tomto štádiu navštívime lekára. Už sa prihlásili príznaky, začnú bolieť kĺby, alebo sa objaví anomália v niektorom vnútornom orgáne.

Okolo 90% ochorení sú zapríčinené poruchami krvného obehu a imunitného systému. Ale čo zhoršuje stav krvného obehu, prečo sa upchávajú cievy? Poruchy prekrvenia spôsobujú nasledujúce faktory, z čoho určitú časť môžeme ovplyvniť a zmeniť, ale sú aj také, ktoré sú dôsledkom civilizácie a stúpajúceho životného tempa.

 priciny chorob

BEMER terapia pôsobí priaznivo na krvný obeh, stimuluje imunitný systém, stupňuje prenosovú schopnosť nervových vlákien a napomáha zabudovaniu minerálnych látok a vitamínov do buniek. Tým sa obnoví ich normálna energetická hladina. Takto lieči príčiny vyvolajúce chorobu. Následne sa v ľudskom organizme aktivujú autoregulačné procesy, ktoré urýchľujú jeho uzdravenie.

Tip: Rýchlejšie sa uzdravíte s terapiu BEMER ak si súčasne zmeníte svoj životný štíl:

  • nestresujte sa zbytočne, s pozitívnym postojom k životu si ušetríte veľa vrások a šedín
  • vyhábajte sa cukru, soli, výrobkom z bielej múky, jedzte menej mäsa a viac čerstvého ovocia a zeleniny
  • obmedzte fajčenie, konzumáciu kávy a alkoholu
  • namiesto sladených nápojov pite čistú pramenitú vodu bez oxidu uhličitého, bylinné čaje a ovocné štavy aspoň 2-3l za deň
  • snažte sa denne venovať aspoň pol hodinovému cvičeniu (môže to byť plávanie, bicyklovanie, kolektívny šport – hlavné je, aby ste z toho mali radosť a nepovažovali to za povinnosť)
  • doprajte si dostatok spánku a relaxu
  • vyhýbajte sa prepracovaniu, vyhoreniu, každý týždeň si vyberte aspoň jeden deň, keď si vôbec nenamáhate svoj mozog – vychutnávajte si život, choďte do kina, cvičte, oddychujte, venujte sa rodine, priateľom
  • pravidelne si usporiadajte výlety, najlepšie sa odreagujete pri prechádzke v horách na čerstvom vzduchu, ďaleko od smogu veľkého mesta
Zostante dlho zdraví a mladí!