Klinické štúdie

Európske klinické štúdie BEMER zodpovedajú pravidlám správnej klinickej praxe (Good Clinical Practice - GCP) a v jeho zmysle rešpektujú všetky odporúčania, predpisy a smernice.

klinicke studie mikrocirkulaciaFotografické dôkazy vytvorené podľa GCP potvrdzujú BEMER štúdie, ktoré boli vykonané pomocou vysokorýchlostnej filmovej technológie (intravitálna mikroskopia v kombinácii s laserovým meraním prúdenia). Táto technológia umožnila zobraziť prúdenie krvy aj v najmenších cievach, vo vlasočniciach - mikrocirkulácia.

Zábery vykonané v Inštitúte pre mikrocirkuláciu v Berlíne nemôžu byť uplatnené na výsledky konkurenčných magnetoterapeutických systémov. Autorské práva týchto záberov patria skupine BEMER a sú jedinečné. Nikto z našich konkurentov nedisponuje s takýmito jednoznačnými vedeckými dôkazmi.

Vplyv na mikrocirkuláciu

prekrvenie cievPod mikrocirkuláciou rozumieme krvný obeh v najmenších krvných vlásočniciach. Na úrovni mikrocirkulácie sa uskutočňuje zásobovanie každej jednotlivej bunky kyslíkom a živinami. Zároveň sa organizmus zbavuje toxických látok, ktoré sa tvoria v dôsledku tzv. civilizačných chorôb.

Dobre fungujúce krvné zásobovanie je veľmi dôležité. V takomto prípade sú bunky dobre zásobované kyslíkom a živinami, udržiavané pri živote a sú schopné vykonávať špecifické funkcie. Bunky sa podieľajú na udržiavaní zdravia a podpore obranných mechanizmov. Nie náhodou je mikrocirkulácia považovaná za diaľnicu zdravia.

okyslicena krvObmedzená alebo porušená mikrocirkulácia môže byť príčinou rôznych symptómov alebo ochorení – diabetu, reumy, srdcovo¬cievnych ochorení, nevysvetliteľných bolestí, únavy, zmien nálady, zvýšenej náchylnosti na prechladnutie, spánkových porúch a ešte mnohých ďalších ochorení, ktoré majú vplyv na fyzickú a psychickú pohodu. Pozitívny vplyv na mikrocirkuláciu môže byť základom opätovného dosiahnutia zdravia.

Vplyv na imunitný systém

Imunitný systém je najlepším priateľom človeka. Presnejšie je jeho životnou poistkou. Imunitný systém pôsobí v organizme ako „mobilná zásahová jednotka“. Pomocou dôkladného obranného systému nás ochráni pred 90% infekcií, zabojuje aj s inými napadnutiami organizmu, napr. baktériami, vírusmi, nádorovými bunkami, toxínmi, parazitmi, mykózami. Jednou zo súčastí tohto komplikovaného obranného mechanizmu sú biele krvinky, tzv. leukocyty. Nachádzajú sa prakticky v celom tele a v prípade napadnutia organizmu ich usmerňujú regulačné proteíny.

Napriek tomuto mnohovrstvovému obrannému systému nie je ani samotný imunitný systém nenapadnuteľný. Ochorenia a infekcie ho zatažia rovnako ako negatívne vplyvy prostredia, nedostatočná výživa, drogy, alkohol, nedostatok spánku alebo priveľký stres. Útoky môžu prichádzať z najneočakávanejších miest. Strach, depresia, ale aj konflikty prispievajú k oslabeniu vlastného obranného systému organizmu.

posilnenie imunityPomocou terapie BEMER môžete účinne podporiť vlastný imunitný systém. BEMER liečba posilňuje imunitný systém syntézou informačných proteínov a molekúl. Zlepšuje sa prúdenie a adhézia bielych krviniek v najmenších krvných vlásočniciach. Týmto sa náš organizmus nastaví na vyšší pohotovostný stupeň.

Vplyv na tvorbu energie (ATP)

Adenozín trifosfát (ATP) je hlavným prenášačom energie v tele. ATP sa v organizme neustále tvorí. Zdravý dospelý človek denne vyprodukuje 50 až 75 kilogramov ATP a súbežne ho použije. Kyslík je najdôležitejšou látkou, ktorú bunky potrebujú k tvorbe energie.

cervene krvinkyKyslík sa najefektívnejšie prenáša krvou, keď sú červené krvnky od seba oddelené. V dnešnej sedavej a konzumnej spoločnosti sa vplyvom  rôznych škodlivých látok  červené krvinky k sebe zlepujú. Magnetoterapia BEMER ich rozdelí a tak sú schopné lepšie spĺňať svoju funkciu a prenášať viac kyslíka pre vyššiu tvorbu energie.

Vplyv na tvorbu antioxidantov

krvny obeh prekrvenieV skutočnosti sme vystavení oveľa vyššiemu počtu nepriaznivých vplyvov prostredia ako si vieme predstaviť, pričom tieto vplyvy sú nielen nepríjemné, ale majú aj jednu spoločnú vlastnosť: podporujú tvorbu voľných kyslíkových radikálov.

Voľné radikály sú agresívne zlúčeniny kyselín v organizme, ktoré sú nielenže škodlivé v mieste pôsobenia, ale sú v značnej miere zodpovedné za nádorové, srdcovo¬cievne, reumatické a ešte mnohé ďalšie ochorenia. Okrem toho majú vplyv na procesy starnutia v mozgu. Tvorba voľných kyslíkových radikálov, podobne ako tvorba antioxidantov (lapačov kyslíkových radikálov) sú prirodzené mechanizmy, ale v dôsledku narastania nežiadúcich vplyvov prostredia nie sú v rovnováhe. V tomto je nápomocná aplikácia BEMER. Podporuje tvorbu antioxidantov v organizme, čím prispieva k vybudovaniu tzv. antioxidatívnej ochrany.

Zoznam klinických štúdií si môžete stiahnuť v anglickom a nemeckom jazyku.

VIDEO - zlepšenie prekrvenia, posilnenie imunity:

Doc. Dr. med. Rainer Klopp o terapii BEMER: